آثار بنیانگذار

IMG_6541

بنیانگذار موسسه ملی زبان دکتر عباس حرّی است که در سال ۱۳۴۰ که موسسه تاسیس شد استاد دانشگاه تربیت معلم بودند.اما طولی نکشید که مجبور شدند دانشگاه را رها و تمامی وقت خود را صرف امور موسسه  بنمایند.  بسرعت آوازه و شهرت موسسه به شهر های دور و نزدیک رسید و بودند زبان آموزان بسیاری که از شهر های قزوین ، کرج و قم  برای یادگیری زبان به این موسسه روی آوردند و در مقاطعی شمار زبان آموزان موسسه از ۱۲ هزار نفر نیز فراتر رفت. آقای دکتر حرّی علاوه بر بر هدایت و مدیریت موسسه ّ، تهیه  و تالیف کتاب های آموزشی موسسه را نیز بدوش گرفتند. موسسه  ملی زبان تنها موسسه زبان ایران است که کتاب های درسی اش را خود تالیف و منتشر می کند. کتاب های آموزشی موسسه  که توسط آقای دکتر حرّی تالیف شده هر چند سال یکبار مورد ارزیابی و تجدید نظر قرار گرفته و از آخرین متد های آموزشی برخوردار گردیده است .آخرین سری کتاب های تالیف شده ایشان  که هم اکنون در سیستم آموزشی موسسه تدریس میشود در زیر آمده است:

۱-دوره ده جلدی کتابهای Concord  مخصوص دانش آموزان دوره دبستان

concord 1 copy concord 2 copy concord 3 copy concord 4 copy concord 5

 

all

این کتاب ها  بعد از مشورت با اساتید با تجربه کلاسهای کودکان  تالیف شده است و مطالب آنها به گونه ای انتخاب و طراحی شده اند که زبان آموزان را به یادگیری زبان انگلیسی راغب تر می سازد.

دانش‌آموزان با برنامه‌ای سنجیده، یادگیری زبان انگلیسی را با تلفظ صحیح حروف، کلمات و جملات آغاز می‌کنند و با اسلوب تجربه‌شده‌ای جلو می‌روند به‌طوری که در پایان دوره ابتدایی که دوره کنکورد را آموخته‌اند با فراغ خاطر به دوره دبیرستان وارد شده اوقات خود را در آن دوره به یادگیری دروس دیگر برنامه صرف خواهند کرد. این دانش‌آموزان با توشه‌ای که در مؤسسه ملّی زبان می‌اندوزند پیوسته در مدرسه از همسالان دیگر خود که فرصت ‌آموزش زبان نداشته‌اند پیشی جسته، با نشاط و سرافرازی کلاس‌های بالاتر را پشت سر می‌گذارند.

 

۲-دوره ۱۰ جلدی کتابهای International  مخصوص  دانش آموزان دوره دبیرستان ، دانشجویان دانشگاهها و مشاغل آزاد .

International 1 cover

International 2 GPEGINT_3 int 4 int  5 int 6 int 7 int 8

۳-دوره ۶ جلدی کتابهای Language  بعنوان مکمل کتابهای درسی دوره دبیرستان

 

 


Language 1 GPEG Language 2 GPEG Language 3GPEG

 

 


 
SKMBT_C45014101623400_0002

SKMBT_C45014101623400_0001

SKMBT_C45014101623400_0003

۴-نگارش کتاب  Three Farsi Hamlet با نگرش بررسی ترجمه های هملت در ایران و پیشنهادات برای ترجمه چهارم

کتاب اخیر حاصل تحقیق جامع و کاملی است که آقای دکتر حرّی در مورد سه ترجمه صورت گرفته از هملت در ایران بهنگام دریافت مدرک دکترا از دانشگاه MIDDLE SEX در لندن انجام داده اند.

در پنجاهمین سال تاسیس موسسه نیز دو جلد کتاب بنام های “یادگار” و ” “سرگذشت یک مکتب” توسط آقای دکتر حرِ برشته تحریر در آمد و به حاضرین در جشن اهدا شد.